Wypożyczalnia sprzętu

Jesteśmy profesjonalną wypożyczalnią sprzętu medycznego działającą od 2015 roku na terenie województw: świętokrzyskiego, lubelskiego, podlaskiego, wielkopolskiego, łódzkiego, warmińsko-mazurskiego, lubuskiego, kujawsko-pomorskiego i zachodniopomorskiego.

WAŻNA INFORMACJA-W celu uzyskania informacji czy istnieje możliwość wypożyczenia sprzętu proszę o bezpośredni kontakt z wybranym salonem medycznym działającym na terenie województwa.

Wypożyczalnia sprzętu medycznego jest profesjonalnym miejscem nastawionym na zaspokajanie potrzeb osób, które z różnych przyczyn znalazły się w trudnym dla nich położeniu. Z usług firmy korzystają osoby po przebytych chorobach, kontuzjach, osoby dłużej lub krócej niepełnosprawne w różnych stopniu, osoby podejmujące trudy rehabilitacji, czy seniorzy, których życie na skutek upływającego czasu stało się trudniejsze. Sprzęt rehabilitacyjny wypożyczalnia oferuje w stu procentach sprawny, nowoczesny, mogący znacznie ułatwić codzienne funkcjonowanie osób potrzebujących.

Oferta wypożyczalni skierowana jest do osób indywidualnych jak i ośrodków opieki długoterminowej, ośrodków rehabilitacyjnych, domów pomocy społecznej.  Oferujemy przejrzyste warunki współpracy, rozsądne ceny i zero ukrytych kosztów. Oferowany sprzęt rehabilitacyjny wypożyczalnia udostępnia każdemu, kto tylko go potrzebuje, nie potrzebne są dodatkowe zaświadczenia i skierowania od lekarza.

W ofercie wypożyczalni sprzętu medycznego znajdują się:

 • łóżka rehabilitacyjne elektrycznie regulowane
 • koncentratory tlenu wspomagające terapię tlenową w warunkach domowych
 • szyny CPM do ćwiczenia stawu kolanowego
 • podnośniki dla osób niepełnosprawnych
 • ssaki elektryczne
 • balkoniki rehabilitacyjne
 • wózki i kule inwalidzkie

Wypożyczalnia oferuje sprzęt medyczny wysokiej jakości, który powinien zaspokoić oczekiwania każdego pacjenta. Prowadzona przez naszą firmę wypożyczalnia sprzętu medycznego rehabilitacyjnego oferuje nowoczesne i niezawodne urządzenia.

Jednym z podstawowych sprzętów wypożyczalni jest łóżko rehabilitacyjne. Łóżko jest stresowane elektrycznie, w związku z tym nie wymaga użycia siły ani chorego, ani opiekuna. Aktualnie na stanie wypożyczalni posiadamy ponad 130 sztuk łóżek rehabilitacyjnych elektrycznie regulowanych firmy Vermeiren – Luna Basic 2. Oferta wypożyczalni jest kompleksowa, ceny wynajmu uzależnione są od rodzaju sprzętu medycznego. Umowa na wypożyczenie sprzętu medycznego może być podpisana w salonie medycznym naszej firmy lub bezpośrednio w domu pacjenta. Nie ma potrzeby wychodzenia z domu, aby wypożyczyć sprzęt medyczny. Umowa podpisywana jest na czas nieokreślony. Klient może zdecydować się na zakup wypożyczanego sprzętu medycznego na preferencyjnych warunkach.

Łóżko rehabilitacyjne elektrycznie sterowane posiada cztery podstawowe funkcje:

 • podnoszenie leża od pasa w górę (pleców),
 • podnoszenie nóg z podziałem na zgięcie w kolanach i podnoszeniem stóp,
 • regulację wysokości leża od 40 cm (wysokość bazowa) do około 100 cm wysokości.
 • pozycja Trendelenburga – pozycja medyczna, w której pacjent leży na plecach a głowa, górna część klatki piersiowej i tułów znajdują się poniżej poziomu kończyn dolnych.

Łóżko wyposażone jest w zabezpieczenie w postaci barierek regulowanych ręcznie oraz wysięgnik ułatwiający podciąganie się. Dzięki specjalnej budowie istnieje możliwość łatwego i swobodnego opuszczania barierek bocznych poniżej ramy leżanki. Jest to niezwykle ważna cecha, która usprawnia wstawanie i siadanie pacjenta. Płynna regulacja wszelkich segmentów łóżka daje duże poczucie komfortu. Łóżko posiada funkcję zawieszenia leża w dwóch pozycjach wyjściowych; 33cm dla osób niskiego wzrostu oraz 40cm dla osób wyższych. Sterowanie łóżkiem odbywa się za pomocą pilota. Łóżko można ustawić w dowolnym miejscu, opiera się na czterech kołach z hamulcami. Do łóżka możemy zakupić materac szpitalny w nieprzemakalnym pokrowcu oraz materac przeciwodleżynowy. Materace ze względów higienicznych nie są wypożyczane.

Unikalne cechy i funkcje łóżka:

 • masa własna około 100kg;
 • wymiary łóżka: 102 x 214cm;
 • wymiary leża: 90 x 200cm;
 • leże cztero-segmentowe;
 • płynna regulacja wysokości leża na pilota,
 • pozycja anty-trendelenburga,
 • płynna regulacja kąta nachylenia wezgłowia na pilota,
 • płynna regulacja kąta nachylenia segmentu uda na pilota,
 • manualna regulacja kąta nachylenia segmentu łydki,
 • siłowniki LINAK,
 • obudowa w kolorze drzewa bukowego,
 • wysięgnik i barierki na wyposażeniu,
 • leże można zawiesić w dwóch pozycjach: wyżej i niżej.

Wypożyczalnia umożliwia również wypożyczenie tlenu do domu. Profesjonalna wypożyczalnia koncentratorów tlenu działa bardzo sprawnie, a sprzęt można wypożyczyć na czas nieokreślony. Jest to niezwykle pomocne w terapii tlenem, bez konieczności wizyt w szpitalu. 

Wśród wielu urządzeń medycznych, jakie oferuje wypożyczalnia znajduje się m.in. przenośny koncentrator tlenu, koncentrator do tlenoterapii domowej. Urządzenie stosowane jest we wszystkich sytuacjach, gdy organizm sam nie jest w stanie pobrać odpowiedniej ilości tlenu. Dzieje się tak w przebiegu wielu schorzeń układu krążenia, oddechowego, onkologicznych, przy terapii COVID-19, ale także w przypadku alergii, przewlekłego zmęczenia i wielu innych problemach. Wypożyczalnia koncentratorów tlenu jest miejscem służącym każdemu, kto tylko zechce skorzystać z tak nowatorskiego urządzenia i cieszyć się lepszym samopoczuciem. Koncentrator tlenu na wynajem wypożyczalnia oferuje zawsze w stu procentach sprawny, wyposażony w odpowiednie filtry.

Aparat tlenowy jest o tyle wygodnym i nowoczesnym urządzeniem, że jego działanie nie wyczerpuje się i nie kończy, jak np. zbiorniki na tlen, butle tlenowe. Koncentrator tlenu przenośny właściwie nie zawiera w sobie zbiornika na tlen, jak wyobraża to sobie wiele osób. Praca urządzenia polega na pobieraniu tlenu z otoczenia i takim jego przetworzeniu, że zawartość czystego niezmieszanego tlenu jest znacznie wyższa. Wypożyczalnia aparatów tlenowych oferuje właśnie tego typu innowacyjny sprzęt.

Koncentratory tlenu dostępne w wypożyczalni nie zajmują dużo miejsca, są wyposażone w kółka, co umożliwia swobodne przemieszczanie w różne miejsca. Jeśli ktoś, chce skorzystać z takiego urządzenia, jak koncentrator tlenu przenośny, wypożyczenie jeszcze nigdy nie było tak proste. Profesjonalny personel zawsze chętnie służy radą i pomocą przy wyborze określonego produktu. W przypadku wątpliwości czy to właściwy aparat tlenowy, wypożyczenie jego nie będzie trudne, gdyż szybko uzyskamy wsparcie doświadczonych osób.

Wypożyczenie tlenu do domu czy innego miejsca jest teraz bardzo przystępne i proste, podobnie jak samo dotlenianie organizmu, które jeszcze kilka lat temu było o wiele mniej popularne. Koncentratory tlenu wypożyczalnia oferuje dla osób prywatnych, zakładów opiekuńczo – leczniczych, przychodni i wielu innych miejsc. Koncentrator tlenu na wynajem oferowany jest każdemu, kto tylko chce skorzystać z pomocy takiego urządzenia.

Dane techniczne koncentratora Tlenu Philips Respironics:

 • wymiary: 58,4 x 38,1 x 24 cm
 • waga: 15kg
 • zasilanie sieciowe 230V
 • koncentracja tlenu 87 – 96%
 • głośność 40 dBA
 • OPI (Wskaźnik procent tlenu): Niski tlen: 82%, Bardzo niski tlen: < 70%
 • Ciśnienie wyjściowe 5 – 7 psi (0,34 – 0,48 Bar)
 • Przepływ od 0.5-5 l/min

Na rynku istnieje duże zapotrzebowanie na sprzęt medyczny. Podczas rehabilitacji potrzebujemy specjalistycznego sprzętu, który umożliwi nam samodzielne poruszanie. Ze względu na to, iż wraz                   z upływem czasu wrócimy do dawnej sprawności nie chcemy wydawać mnóstwa pieniędzy na sprzęt, który w niedługim czasie będziemy musieli sprzedać, można ten sprzęt wypożyczyć.

Na szczęście na rynku istnieje wiele miejsc oferujących  wynajem wózków inwalidzkich. Specjalistyczne wypożyczalnie sprzętu rehabilitacyjnego w swojej ofercie posiadają możliwość wypożyczenia wózka inwalidzkiego lub zakup nowego wózka inwalidzkiego.

Wypożyczalnia sprzętu medycznego oferuje wózki rehabilitacyjne oraz wózki dla niepełnosprawnych. Wózki inwalidzkie wykonane są z najwyższej klasy materiału. Szeroka oferta wypożyczalni wózków inwalidzkich pozwala klientom na zmierzenie dowolnego modelu wózka. Jest to szczególnie wygodne w sytuacji złamania nogi, gdzie sprzęt można dopasować do schorzenia, aby nie zmniejszało to komfortu codziennego funkcjonowania. Wypożyczalnia wózków inwalidzkich to miejsce szczególne, gdzie wypożyczenie wózka inwalidzkiego nie zrujnuje naszego budżetu. Jest to niezwykle ważne w przypadku osób, które muszą poddać się kosztownej rehabilitacji, która nie jest finansowana przez NFZ. Wypożyczony sprzęt można w każdej chwili zwrócić. Nie wiąże się to z dodatkowymi kosztami. Specjaliści zatrudnieni w wypożyczalni chętnie udzielą odpowiedzi na pytania dotyczące konkretnego modelu sprzętu rehabilitacyjnego.

Kule ortopedyczne używane są zarówno w przypadkach trwałej niepełnosprawności ruchowej, jak i w trakcie czasowej rehabilitacji po urazach lub operacjach kończyn dolnych. Podstawowymi typami kul inwalidzkich jest kula łokciowa oraz kula pachowa. Najbardziej uniwersalne są kule łokciowe, nie powodują one uczucia dyskomfortu pod pachami i stosuje się je w leczeniu pourazowym oraz pomocniczo w chorobach zwyrodnieniowych.

Aby utrzymywać właściwą pozycję ciała oraz uniknąć niepotrzebnego przeciążania kręgosłupa, zawsze zalecamy używanie dwóch kul do chodzenia. Jeśli z jakichś względów jesteśmy zmuszeni do korzystania tylko z jednej, należy pamiętać aby trzymać ją w przeciwnej ręce do uszkodzonej nogi (jeśli rehabilitowana jest lewa noga – kula znajduje się w prawej ręce i na odwrót). Najczęściej kule medyczne używane są przez jakiś okres czasu, dlatego dobrym rozwiązaniem jest wypożyczalnia sprzętu medycznego. 

Wysokość kul inwalidzkich dostosowywana jest do potrzeb użytkownika i ich odpowiednia regulacja jest bardzo ważna. Źle dopasowanie wysokości jest szkodliwe zarówno ze względów na zmęczenie pacjenta, jak i negatywny wpływ na rehabilitację. Kiedy trzymamy kule, uchwyt dłoni powinien znajdować się mniej więcej na wysokości bioder, natomiast podczas chodzenia łokcie powinny być tylko trochę zgięte. W przeciwnym wypadku chora kończyna nie będzie odciążona w odpowiedni sposób.

Nowoczesne urządzenia medyczne stanowią nieocenioną pomoc w codziennym życiu osób częściowo unieruchomionych i ich najbliższych. Niestety wiemy, że tego typu urządzenia nie są najtańsze, nie wszyscy mogą sobie na nie pozwolić, a często z racji ograniczonego czasu ich użytkowania po prostu nie chcą dokonywać takiego zakupu. Wynajem sprzętu medycznego jest doskonałym rozwiązaniem służącym potrzebom osób szukających optymalnego rozwiązania.

Podnośnik dla niepełnosprawnych jest jednym z podstawowych urządzeń, które mogą znacznie uprościć wymagającą codzienność. Podnośnik pacjenta jest urządzeniem ułatwiającym opiekę nad osobą niepełnosprawną, której funkcje lokomotoryczne są ograniczone. Podnośnik dla chorego umożliwia mu przede wszystkim zachowanie postawy siedzącej i pionowej koniecznej do przemieszczania się po pomieszczeniu. Jego zastosowanie zależy od stanu i potrzeb osoby unieruchomionej. Podnośnik dla osób niepełnosprawnych umożliwia transport na określonej przestrzeni. Nowoczesny podnośnik rehabilitacyjny wyposażony jest w kółka, napędy elektryczne, czy oznaczniki kierunku jazdy.

Ssak medyczny domowy to podstawowe urządzenie wykorzystane podczas opieki nad osobami po wielu operacjach laryngologicznych, po zabiegu tracheotomii i wszędzie tam, gdzie konieczne jest odsysanie płynów i wydzielin. Wypożyczalnia sprzętu medycznego pozwala na zaaranżowanie profesjonalnej opieki nawet w warunkach domowych, ale nie tylko. Ssak medyczny przenośny to urządzenie, które można dostosować do indywidualnych potrzeb każdego pacjenta, a dzięki temu opieka nad chorym będzie dużo łatwiejsza.

Wynajem sprzętu medycznego daje komfort podczas opieki nad pacjentem, niezależnie od miejsca. Opiekując się pacjentem, który wymaga ssaka do odsysania wydzieliny, warto zwrócić uwagę na to czy ssak medyczny jest przenośny, ponieważ ta zaleta sprzętu medycznego zwiększa mobilność pacjenta, a jego transport jest możliwy w każdej chwili.

Kiedy zachodzi konieczność skorzystania ze sprzętu rehabilitacyjnego wypożyczalnia jest znakomitą alternatywą, z uwagi na wysokie ceny poszczególnych sprzętów medycznych. Ssak do odsysania można wynająć na czas nieokreślony – czas trwania umowy zawsze zależy od indywidualnych potrzeb pacjenta. Małe i ciche urządzenie jest znakomicie przystosowane do korzystania w domu, przez osoby niedoświadczone, a jego obsługa nie wymaga szczególnych kwalifikacji. Ssak elektrycznych, którego wynajem oferuje nasza firma, doskonale sprawdzi się w trudnym czasie jakim jest rekonwalescencja, ułatwiając podstawowe czynności pielęgnacyjne, takie jak odsysanie wydzieliny.

Szyna CPM jest motoryczną szyną rozruchową do pooperacyjnej, długotrwałej mobilizacji stawu kolanowego i biodrowego. Dzięki szczególnej konstrukcji urządzenia możliwe jest wykonywanie anatomicznych ruchów. Szyna jest uniwersalna i nie wymaga przebudowy z prawej na lewą stronę. 

Szyna CPM umożliwia ruchy stawu kolanowego w zakresie naciągania bądź zgięcia od -10˚- 120˚. Biorąc pod uwagę długość kości udowej zostaje osiągnięty, pokrywający się w przybliżeniu, punkt skrętu stawu kolanowego pacjenta i szyny. Dzięki czemu możliwe są przebiegi ruchowe, które zapobiegną wyjściu punktu skrętu stawu kolanowego przy wzrastającym nagięciu kolana. Wyklucza to szkodliwe działanie na wrażliwe struktury torebki stawowej.

Skorzystaj ze sprzętu medycznego na wynajem, a opieka nad bliską ci osobą będzie dużo łatwiejsza.

 • wózki inwalidzkie
 • skutery elektryczne
 • balkoniki, podpórki
 • kule, laski
 • schodołazy, rampy
 • pionizatory, parapodia
 • foteliki rehabilitacyjne
 • dziecięce foteliki samochodowe
 • rowery trzykołowe
 • pieluchomajtki
 • majtki  chłonne
 • wkładki urologiczne
 • pieluchy anatomiczne
 • podkłady jednorazowe
 • kosmetyki
 • materace
 • poduszki
 • krążki/ochraniacze
 • akcesoria do ćwiczeń
 • przyrządy do ćwiczeń
 • kinesiotaping
 • terapia ciepło/zimno
 • korektory lędźwiowe
 • kończyna dolna
 • kończyna górna
 • kręgosłup
 • kamizelki torako
 • pasy przepuklinowe
 • pasy ciążowe
 • łazienki
 • pokoju
 • gabinetu
 • rajstopy
 • pończochy
 • skarpety
 • podkolanówki
 • koncentratory tlenu
 • ciśnieniomierze
 • termometry
 • inhalatory
 • ssaki
 • koce i poduszki elektryczne
 • aparaty na bezdech senny (cpap)
 • inne
 • akcesoria
 • worki stomijne
 • worki urostomijne
 • cewniki
 • worki do zbiórki moczu